Menü Kapat

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi

19 Mayıs 2004 tarihinden beri Ankara’da Genel Merkez‘e bağlı olarak Bodrum’da faaliyetlerine devam eden Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi Örün (Web) Sitesine hoş geldiniz.

Derneğimizin amacı; tüzüğümüzde belirtildiği üzere, Ulusal Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimleri ile kazanılmış olan ekonomik ve siyasal bağımsızlığın, özgürlük, demokrasi ve aydınlanmanın korunması, savunulması, ülke ve halk yararına geliştirilmesi için çalışmaktır. Faaliyetlerimizde kadınlarımıza öncelik veriyoruz. Söz konusu faaliyetlerimizi sondan başa doğru olarak aşağıda bulabilirsiniz. Bir sonraki faaliyetimize katılmak isterseniz, sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Planlı faaliyetlerimizi takip etmek için lütfen Etkinlikler sayfamıza bir göz atınız.

 

Faaliyetlerimiz

30 Ağustos Zafer Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

30 Ağustos Zafer Bayramımızı coşku ile kutladık. Kutlama sırasında çekilen fotoğraflara erişmek için ilgili sayfamızı ziyaret ediniz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamalarına Katıldık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!
Tören katılımına ilişkin görsel ve videolarımızı görmek için tıklayın.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Evlerimizden Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!
Bu yıl ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayramı evlerimizde kutladık.
Derneğimiz üyelerinin çocukları ve torunlarının hazırladığı videolarla Atatürk’ü minnet ve özlemle andık.
Kutlamalar sırasında çekilen video ve fotoğraflara erişmek için tıklayın.

2019 Yılı Faaliyet Raporumuz Yayınlanmıştır

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi olarak icra edilen 2019 yılı faaliyetlerimize ilişkin raporumuz yayınlanmıştır. Raporu indirmek için tıklayın.

Yerli Malı Tutum Haftası Etkinliğimiz

Yerli Malı ve Tutum Haftası etkinliğine ilişkin açıklama ve görsellere buradan erişebilirsiniz.

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin Kuruluşu ile Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilmesinin Yıldönümünü Kutladık

Konuya ilişkin açıklama ve görsellere buradan erişebilirsiniz.

12 Yaşındaki Çocuklar İçin Kırmızı Kurdeleye Dur

Çocuklarımızı Sevindirelim

Çocuklarımızı Sevindirelim

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Yalıkavak Muhtarımız Ali Çınar ile birlikte beldemizde bulunan emekli öğretmenleri ziyaret ettik. Etkinlik görsellerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

CKD Genel Merkezi Duyurusu

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezinden “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” başlıklı bir duyuru yapılmıştır. Duyuru metnine ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2019 Yılı Genel Kurul Toplantısı İcra Edildi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi 2019 yılı genel kurul toplantısı 8 Kasım 2019 tarihinde icra edilmiştir. Toplantı hakkında detaylı bilgi ve etkinlik fotoğraflarına ilgili sayfamızdan erişebilirsiniz.

CKD Bodrum Genel Kurul 2019
CKD Bodrum Genel Kurul 2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet Bayramını diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte Atatürk Meydanında düzenlediğimiz etkinlikle kutladık. Kutlama etkinliklerinden çelenk koyma töreni görüntülerinin yer aldığı sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

29 Ekim 2019 CKD Bodrum
29 Ekim 2019 CKD Bodrum

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramını halkımızın katılımıyla coşku ile kutladık. Kutlama etkinliklerinden görüntülerin yer aldığı sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı

Basın Açıklaması

CKD Genel Merkezi tarafından Emine Bulut cinayetine ilişkin olarak hazırlanan basın açıklaması metni CKD Bodrum Dernek Binası önünde okunarak tepkimiz dile getirilmiştir. Etkinlik hakkındaki duyurumuz bu sayfadan yayınlanmıştır.

Söz konusu basın açıklaması metnine bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Tüm halkımıza saygı ile sunulur.

Basın Açıklaması

CKD Genel Merkezi tarafından Kaz Dağlarındaki gelişmelere ilişkin olarak hazırlanan basın açıklaması metni bu bağlantıdan sunulmuştur.

Tüm halkımıza saygı ile sunulur.

Basın Açıklaması

CKD Genel Merkezi tarafından koordine edilen Hayata Tutun, Tutun Hayatta ismiyle başladığımız Madde Bağımlılığı ile Mücadele projemizin basın açıklaması metni bu bağlantıdan sunulmuştur.

Tüm halkımıza saygı ile sunulur.

Nefes Terapisi Etkinliği

CKD - Bodrum

Sağlıklı Yaşam Derneği ile işbirliği kapsamında Nefes Terapisi etkinliği icra edilmiştir. Etkinlik fotoğraflarının tamamına bu sayfadan erişebilirsiniz.

El Emeği Göz Nuru Projesi 2019 Etkinlikleri

CKD Bodrum El Emeği Göz Nuru 2019Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesinin El Emeği Göz Nuru Projesi kapsamında üyelerimiz ürettikleri ürünleri Yalıkavak Dernek önündeki stantlarında sergilemeye başladılar. Etkinlik fotoğraflarının tamamına bu sayfa ve devamına bu sayfadan erişebilirsiniz.

Bodrum’a yolu düşenleri bekleriz.

CKD Bodrum Yönetim Kurulu

23 Nisan Resim Yarışması Ödül Töreni İcra Edildi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi olarak düzenlenen resim yarışması ödülleri 23 Nisan 2019 tarihinde Derneğimiz önünde icra edilmiştir. Etkinlik fotoğraflarına duyuru sayfasından erişebilirsiniz. Gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.

Yemek Yarışması Duyurusu

CKD Bodrum Yemek YarışmasıCumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi olarak bir yemek yarışması düzenlenmesi kararı alınmıştır. Yarışmaya ait detaylı bilgi ve şartnameye ilgili duyuru sayfasından erişebilirsiniz. İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

Bodrum Yalıkavak Atatürk Meydanı'nda Andımız'ı 15. Kez Okuduk

10-16 Mart Tuza Dikkat Haftası

T.C. Sağlık Bakanlığı, Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’den yetkililer 10 – 16 Mart Tuza Dikkat Haftası etkinlikleri kapsamında Derneğimizde bilgilendirme toplantısına katılmışlardır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Sayın Doç.Dr. Funda Sevencan ve Sayın İmren Doğan’a katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Geleneksel 23 Nisan Konulu Resim Yarışması Duyurusu Yayımlanmıştır

Duyuruya ulaşmak için lütfen burayı tıklayınız.

Dernek 2018 Yılı Faaliyet Raporumuz Yayımlanmıştır

Rapora ulaşmak için lütfen burayı tıklayınız.

12 Şubat 2019 - Andımız Etkinliğinin 12.si İcra Edildi

11 Şubat 2019 - Özgecan Aslan Hakkında Basın Açıklaması

Cumhuriyet Kadınları DerneğiCumhuriyet Kadınları Derneği
Genel Merkezi
Bayındır 1 sokak 15/20 Kızılay/ANKARA
Tel: (312) 432 20 61

07.02.2019

Bahar çiçeği gibi taptaze bir fidandı Özgecan
Anne olacağına kadına yönelik şiddetin sembolü haline geldi Özgecan Aslan. Anısına heykeller dikildi, filmler çekildi, parklar, anıtlar yapıldı, yürüyüşler düzenlendi” Hepimizin ortak dileği Özgecanlar ölmesindi”. Her 11 Şubatta yüreklerimiz şiddete uğrayarak ölen kadınlarımız için yanıyor.
Her gün medyada, sokak ortasında bıçaklanan, boğazlanan, yakılan, tekmelenen, yumruklanan, öldürülen kadınlar yer alıyor. Her biri ile ayrı ayrı bıçaklanıyoruz, yumruklanıp öldürülüyoruz.
Toplumun her kesimine sinen şiddet, çocuklar ve kadınlar üzerinde vücut buluyor. Cumhuriyet değerlerinden, Cumhuriyet felsefesinden uzaklaşıldıkça kadın ve çocuk kimsesiz kalmaktadır. Bilimsellik ve laiklikten, halkçılık ve devletçilikten uzaklaştıkça toplumu bir arada tutan yapı taşları zarar görmektedir. Medya üzerinden topluma sunulan yaşam felsefesi insanları yalnızlaştırıp bireycileştirmektedir. Aile değerleri hafife alınmakta insanın insana sevgi ve saygı ile yaklaşımı alay konusu olmaktadır.
Türkiye büyük bir ekonomik kriz içinde, tüketim toplumu halindedir. Ekonomik krizin sıkıntıları, eğitim ve sağlıktaki gericileşme, Cumhuriyet değerlerinden kopuş, kadın ve çocukların hayatına şiddet, taciz, tecavüz, yokluk olarak geri dönmektedir.
Şiddete, gericiliği ve bölücülüğü yaratan emperyalizme karşı bütün kadınlar birlikte güç yaratarak karşı koyabiliriz. Ülkemizin, emperyalizm tarafından içeride ve dışarıda saldırıya uğradığı, ateşle sınandığı bu zor günlerde kadınların farkındalığına birlik ve beraberliğine her zamankinden daha fazla gereksinim vardır. Yani şiddete karşı mücadele ancak örgütlü olmakla mümkündür. Bunun için, Vatan ve millet sevgisi taşıyan, Atatürk gibi zorluklarla yılmadan mücadele eden tüm kadınları Cumhuriyet Kadınları Derneği’ne üye olmaya Cumhuriyet devrimlerine sarılmaya davet ediyoruz.

CKD Genel Merkezi

11 Şubat 2019 - Derneğimiz Şubat Ayı Toplantısı

Derneğimizin Şubat 2019 Üye Toplantısı. Mart 2019 etkinlikleri görüşüldü.

18 Aralık 2018 - Andımız Etkinliği Gerçekleştirildi

Dünya Çocuk Hakları Günü - 20 Kasım 2018

Cumhuriyet Kadınları Derneği Dünya Çocuk Hakları Günü MesajıGenel Başkanımız’dan Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı:
Dünyada ulu önder Atatürk’ün sayesinde çocuklarına bayram armağan eden ilk ve tek ülke olmamıza rağmen Atamıza layık olabildik mi?.. Çocuklarımıza hayatı bir bayram gibi yaşatabildik mi?
Bu gün çocuk haklarını kutlamaya yüzümüz var mı?
Ne yazık ki bu soruların cevabı utanç içinde bir hayırdır…
Oysaki çağdaş dünyadaki tüm uluslararası çocuk hakları sözleşmelerine imza koymuş, bunları anayasamızın 90. maddesine göre üst hukukumuz yapmış, Ulusal Çocuk Koruma Kanununu çıkartmış bir devlet olmamıza rağmen çocuklarını koruyamayan, onların haklarını yasa sayfalarında bırakan, yaşama geçiremeyen bir ülkeyiz. Ülkemizdeki her 3 gelinden biri çocuk.. Çocuğa yönelik şiddet, çocuk ihmal ve istismar oranları yüksek. Hele çocuk cinsel istismarı yürek yakıyor.
Çocuklarımızı iyi eğitmiyoruz. Eşit ve kaliteli, laik ve çağdaş egitim veremiyoruz. Milyonlarca çocuğumuz gece yatağa aç giriyor. Sağlıklı yaşam ve gelecek güvencesi veremiyoruz. Ben bugün çocuklarımızın o güzel yüzlerine bakamıyorum…
Çok üzgünüm. Ancak bu kötü gidişe dur demeye ve mücadeleyi sürdürmeye kararlıyım.
Siz de var mısınız?..

Derneğimiz Üyeleri Andımızı Okudular - 20 Kasım 2018

Derneğimiz Üyeleri, TAKSAV Bodrum Şb. Etkinliğine Katıldılar
18 Kasım 2018

Atatürk'ün En Sevdiği Menü: Kuru Fasulye ve Pilav Sunumu
29 Ekim 2018

Cumhuriyet Bayramımız etkinlikleri kapsamında, ulu önder Atatürk’ün en sevdiği yemek menüsü olan kuru fasulye ve pilav, dernek imkanları ile üyelerimiz tarafından pişirilerek, Yalıkavak Atatürk Meydanı’nda halkımıza dağıtılmıştır.

Dernek Üyelerimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Katıldı
30 Ağustos 2018

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi Etkinlikleri

Dernek Üyelerimiz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Törenine Katıldı
19 Mayıs 2018

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi Etkinlikleri

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi Kongresinde Şubemizi Temsilen Sn. Şükran Karzek'in Yaptığı Konuşma

23 Nisan 2017 - Resim Yarışması Ödül ve Bayram Kutlaması Etkinliği