Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi

2018 Yılı Dernek Faaliyet Raporu

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ BODRUM ŞUBESİNİN 01.01.2018 İTİBARİYLE DERNEK FAALİYET RAPORU

1- Proje grupları oluşturuldu. Dernek Haftada 5 gün açık tutuldu.
2- Dernek binasında üyelerimiz tarafından ders verilen dikiş, ahşap boyama ve örgü kursları açıldı.
3- 3 Mart 2018 de 3 Devrim Yasası ile ilgili Genel Merkezin talimatı doğrultusunda basın açıklama yaptık.
4- 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ünlü Türk Kadınlarının resimlerinin olduğu kadın ağacı düzenledik. Yalıkavak Atatürk meydanında kermes düzenledik
5- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Resim Yarışması düzenlendi. Yarışmada ödül verebilmek için sponsor bulundu. Dernek Önünde ödüller verildi. Emekçi Kadınların desteği ile etkinlik yapıldı. Okullardan yarışmaya katılan çocuklar arkadaşları ve ailelerine, tavuklu pilav ve ayran ikram edildi (250 kişilik).
6- 18 Mart Çanakkale Şehitler Gününde tüm şehitlerimizin ruhuna helva dağıttık.
7- 2018 yılında 2si ilköğretim 3ü üniversite öğrencisine eğitim desteği verdik.
8- Bir yıl içerisinde üretici kadınlara destek amaçlı etkinlikler düzenledik.
9- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin çağrısı üzerine: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlileri ile ilgili bir toplantıya katılındı. Toplantıda önerilerde bulunuldu. Konu Dernek Yönetim Kurulu ile görüşüldü ve adı geçen Dernekle birlikte Türkan SAYLAN’ı anma etkinliğine ve Bodrum’daki Bayram etkinliklerine katılındı. Bayram gününden bir gün önce Dernek önünü bayraklarla donattık.
10- Anneler Günü nedeniyle üyelerimizden katılanlarla Dernek binasında kahvaltı düzenledik.
11- Dernek Önündeki stantların açılabilmesi için masalarda ve elektrik donanımında gerekli tadilatları ve düzenlemeleri yaptık
12- 12 Haziran 2018 günü 7 yıldır devam eden el emeği göz nuru projesi kapsamında Dernek bahçesinde stantların açılışını yaptık.
13- CKD Karya Şubesinin Bodrum LVZ Otelindeki etkinliğine katılarak destek verdik.
14- 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Derneğimizi bayraklarla donattık. Bodrum’da yapılan çelenk koyma törenine katıldık. Yalıkavak Mahallesinde yerel halkın da katılabilmesi için Atatürk Meydanında bir tören düzenledik. Aynı gün akşamı Derneğimizde Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve türküleri yayınladık.
15- 10 Eylül 2018 günü Genel Merkezin talimatı doğrultusunda Andımızın tekrar okullarda okutulması için bütün şubelerle eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptık ve imza kampanyası başlattık. Her Salı günü Atatürk Meydanında Andımızı okuma eylemini gerçekleştiriyoruz.
16- 20-21 Ekim 2018 tarihinde Dernek Saymanımız Şükran Karzek ve Yönetim Kurulu Üyemiz Nilgün Tanrıverdi Genel Merkezin düzenlediği toplantıya katıldı.
17- 28 Ekim 2018 de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılan Çelenk koyma törenine katıldık.
18- 29 Ekim 2018 günü Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği yiyeceklerden olan kuru fasulye ve pilavı Yalıkavak Halkına dağıttık.(500 kişi).
19- Akşamına Bodrum Belediyesinin düzenlediği Fener Alayına kalabalık bir grup olarak katıldık.
20- Yalıkavak Atatürk Meydanında 10 Kasım 2018 günü Ulu Önder Atatürk’ü Anma töreni düzenledik.
21- 24 Kasımda ise Yalıkavak’taki okulları ziyaret ettik.
22- 5.12.2018 de Ulu Önder Atatürk’ün biz kadınlara verdiği Seçme ve Seçilme Hakkının Yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanında basın açıklaması yaptık.
23- 21 Aralık 2018 günü Peynir Çiçeği Derneğinin düzenlediği Gündoğumu etkinliklerine kalabalık bir grup olarak katıldık.
24- Derneğimizin tanıtımı ve faaliyetlerimizi içeren www.ckdbodrum.org.tr adresinde bir örün (web) sitesi tasarımı yaptırdık.